PERMANENTNÝ MAKE-UPCENNÍK: PERMANENTNÝ MAKE-UP - KLIKNITE SEM

Čo je permanentný make-up?

Permanentný make-up je mikroimplantácia pigmentu do pokožky, pri ktorom sa podobne ako pri tetovaní vpichujú pigmenty pod kožu tetovacím prístrojom, s tým rozdielom, že oproti klasickému tetovaniu sú vpichy hlboké iba 0,3 - 0,6 mm. Mikroimplantáciu vykonávam s certifikovaným prístrojom prestížnej nemeckej značky Amiea. Pri práci používam prírodné pigmenty profesionálnej značky Nouveau Contour. Spoločnosť je prvý celosvetový výrobca profesionálnej mikropigmentácie so sídlom v Holandsku.

Zákrok trvá približne hodinu. Vykonáva sa pri lokálnej anestézii (napr. Lidokain). Po zákroku dochádza k miernemu opuchu a začervenaniu, ktoré však ustúpi v priebehu 2 až 3 hodín. Tetované miesta je potrebné chrániť pred vodou minimálne 5 dní. Permanentný make-up sa neodporúča aplikovať neskôr ako 1 mesiac pred dovolenkou pri mori. Farba tetovania je po procedúre výrazná. Až po úplnom zhojení (zvyčajne 5 až 7 dní) farba mierne vybledne a vyzerá prirodzenejšie. Permanentný make-up je už odolný voči vode a potu. Pigmentácia PMU je časovo obmedzená asi na tri až päť rokov.

Kontraindikácie permanentného make-upu

 • Pri zvýšenej cukrovke pri podávaní inzulínu
 • Pri alergii na anestetiká
 • V tehotenstve
 • Keď je pokožka veľmi opálená
 • Pri ochoreniach štítnej žľazy
 • Pri chemoterapii - najskôr po 6 mesiacoch
 • Pri zvýšenej krvácavosti - zníženej zrážanlivosti krvi
 • Nesmie sa tetovať cez materské znamienka

Starostlivosť po prevedení tohto make-upu

 • Ošetrovať tetované miesto
 • Vyhýbať sa priamemu slnku (soláriu)
 • Dávať pozor pri umývaní a opatrne osušiť čistým uterákom
 • Nestŕhať chrastičky - musia sa vyhojiť samé
 • Nepoužívať make-up - nelíčiť sa
 • Dodržiavať zásady hygieny
 • Tetované miesto udržovať v čistote a suchu
 • Neaplikovať na tetované miesto Framykoin (antibiotikum)
 • Starostlivosť o pery - miesto najviac náchylné na odpadnutie pigmentu

KONZULTÁCIA PRED ZÁKROKOM

Konzultácia je súčasťou každého zákroku a je zahrnutá v cene zákroku. Vyberiete si požadovaný tvar a farbu pigmentovanej oblasti, ktorá sa následne predkreslí a po Vašom odsúhlasení pigmentuje, taktiež Vás oboznámime s následnou starostlivosťou o pigmentovanú oblasť počas doby hojenia. Na konzultáciu Vám odporúčame priniesť, pokiaľ sa jedná o pigmentáciu pier – kontúrovacie ceruzky na pery a rúže, ktoré najčastejšie používate, pre lepšie určenie farby a zaručenie pre Vás čo najprirodzenejšieho farebného výsledku.

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE

Ak plánujete podstúpiť mikropigmentáciu pier a už ste niekedy v minulosti prekonali herpes v oblasi pier, je nevyhnutné aby ste 5 dní pred zákrokom užívali lieky (Herpesin, B-komplex forte) na podporu imunitného systému organizmu ako prvenciu proti možnému výskytu herpesu počas doby hojenia po zákroku. Minimálne 12 hodín pred mikropigmentáciou nepožívajte alkohol. V deň mikropigmentácie nepite kávu ani nápoje s mikropigmentácie nenanášajte make-up.

PERMANENTNÝ MAKE-UP OBOČIE

1. TIEŇOVANIE OBOČIA ČIARKOVANOU METÓDOU

Tetovanie obočia čiarkovaním je najžiadanejšia metóda úpravy obočia. Permanentným make-upom obočia čiarkovanou metódou imitujem vaše prirodzené chĺpky, táto metóda je najšetrnejšia k pokožke. Obočie ihneď po tetovaní vyzerá prirodzene. Odtieň farby sa zvolí podľa typu pokožky a farby vášho vlastného obočia, aby nevznikol veľmi odlišný farebný rozdiel. Permanentným make-upom obočia čarkovaním sa dokonale vykoriguje tvar obočia, zvýrazní sa jeho farba a prirodzene sa obočie prehustí.

Pri tetovaní obočia čiarkovaním v žiadnom prípade nevytrhávam, alebo neholím vaše chĺpky! Procedúru tetovania permanentného make-upu obočia čiarkovaním vykonávam pomedzi chĺpky vášho obočia. Dĺžka trvania celej procedúry je cca 1,5 - 2 hodiny vrátane konzultácie, anestetika a predkreslenia. Pri každej zákazníčke používam sterilný materiál na jedno použitie. Ihla na tetovanie permanentného make-upu obočia čiarkovanou metódou je sterilne balená a rozbalená vždy pred očami zákazníčky. Pri tetovaní permanentného make-upu obočia čiarkovaním, používam vysokokvalitné lokálne anestetiká, aby bola procedúra úplne bezbolestná.

2. TETOVANIE OBOČIA TIEŇOVANÍM

Pri tejto metóde tetovania permanentného make-upu obočia tieňovaním sa tieňuje celá plocha obočia. Obočie nepôsobí veľmi ostro, ako je tomu pri klasickom tetovaní obočia. Po vyhojení pokožky obočia je výsledný efekt veľmi prirodzený. Obočie sa hojí 7-10 dní, po vyhojení pokožky sa samovoľne zlupnú drobné chrastičky a farba obočia je svetlejšia o 2-3 odtiene, ako ihneď po tetovaní. Procedúra tetovania permanentného make-upu obočia tieňovaním je tiež bezbolestná.

3. TETOVANIE OBOČIA KLASICKOU METÓDOU

Tetovanie permanentného make-upu obočia klasickou metódou je najstaršia technika tetovania obočia. Moderná doba so sebou prináša novšie techniky tetovania a tak sa od klasickej metódy výplňania obočia upúšťa. Klasická metóda tetovania permanentného make-upu je vhodná pre ženy, ktoré majú rady výraznejšie obočie, alebo nemajú žiadne chĺpky v obočí.

PERMANENTNÝ MAKE-UP PERY

1. TETOVANIE PIER S PLNÝM VYTIEŇOVANÍM

Tetovanie permanentného make-upu pier s plným vytieňovaním je najžiadanejšia metóda tetovania pier. Touto metódou je možné pery do istej miery opticky zväčšiť, vykorigovať drobné nedostatky pier, ako sú nevýrazný pigment na perách, jazvy po herpesoch, úrazoch, alebo asymetrický tvar. Pery nadobudnú plnší a sviežejší vzhľad. Pery sú tvorené sliznicou, ktorá je citlivejšia ako ostatná pokožka. Pri tetovaní používam veľmi kvalitné lokálne anestetiká.

2. TETOVANIE PIER S JEMNÝM TIEŇOVANÍM

Kontúra s jemným tieňovaním je metóda, kedy sa vytetuje kontúra pier (obrys pier) ktorá sa len čiastočne podtieňuje. Pri tejto metóde tetovania sa pery nevypĺňajú úplne celé. Vytetované pery vyzerajú maximálne prirodzene, a v prípade, že si zákazníčka želá opticky pery zväčšiť, tak podtieňovanie pier je nevyhnutné. Takto sa vykoriguje farebný prechod medzi vytetovanou kontúrou a zvyškom pier.

3. TETOVANIE PIER JEMNÁ KONTÚRA

Tetovanie make-upu kontúry pier, sa používa len na zvýraznenie obrysu pier, alebo na drobné vykorigovanie asymetrie pier. Táto metóda sa využíva veľmi zriedkavo, nakoľko ženy túžia mať krásne, opticky zväčšené, farebne zvýraznené pery bez injekcií.

PERMANENTNÝ MAKE-UP OČNÉ LINKY

1. TETOVANIE HORNÝCH OČNÝCH LINIEK

Permanentný make-up horných očných liniek je bezbolestná procedúra. Tvar a farba očnej linky sa zvolia podľa veľkosti a tvaru oka, vzdialenosti očí a farby dúhovky. Popri všetkom prihliadam na požiadavky zákazníčky. Tri týždne pred a po tetovaní očných liniek nie je vhodná aplikácia 3D rias (predlžovanie mihalníc). Pre tetovanie hornej očnej linky je dôležitý stav pokožky, pri väčších vráskach tetovanie neodporúčam, nakoľko by výsledné tetovanie nemuselo vyzerať esteticky.

2. TETOVANIE DOLNÝCH OČNÝCH LINIEK

Tetovanie permanentného make-upu dolnej očnej linky by malo byť decentné. Pre zachovanie prirodzeného vzhľadu tváre, dolné očné linky nesmú vyzerať dominantne, hrubo natetované. Tetovanie permanentu na dolnú očnú linku je v mojom kozmetickom salóne bezbolestná procedúra. Pre optické zväčšenie oka odporúčam tetovanie na vonkajší okraj mihalníc.

ODSTRÁNENIE PERMANENTNÉHO MAKE-UPU

Dôležitou súčasťou permanentného make-upu je jeho odstránenie. Je možné použiť metódu odtieňovania, odstrániť špeciálnym roztokom alebo odstránenie laserom. Pravidlo však znie, že miesto treba zvyčajne znovu vytetovať. Dobrá rada na záver, dajte prednosť prírodným pigmentom, ktoré sa v prípade potreby ľahšie odstránia.