NECHTOVÝ DESIGNCENNÍK: NECHTOVÝ DIZAJN - KLIKNITE SEM

Nechty vďaka svojej forme, štruktúre a sfarbeniu prezradia, čo sa odohráva vo vašom organizme. Ak sú Vaše nechty slabé a krehké s veľkou pravdepodobnosťou vám chýbajú niektoré vitamíny a minerály. V našich podmienkach trpia chorobným stavom nechtov v dôsledku nedostatočnej výživy prakticky iba pacienti s poruchami trávenia alebo vstrebávania látok z potravy, napríklad po operácii tráviaceho traktu.

Ďalšou skupinou sú ľudia, ktorých strava je málo pestrá či nevyvážená, často dôsledkom diéty. Ak teda niektorý druh potravín nekonzumujete pre alergiu, sezónnu nedostupnost či jednoducho neobľubujete, je dosť možné, že sa vaším nechtom nedostáva dostatok potrebných živín. V takom prípade doporučujeme poradiť sa s vaším lekárnikom, aby vám poradil vhodné výživové doplnky ako aspoň malú náhradu toho, čo vaše telo potrebuje a nedostáva.

Japonská manikúra je špeciálna metóda dôslednej úpravy nechtov pomocou pravého včelieho vosku. Ak máte lámavé a štiepivé nechty, včelí vosk im dodá očarujúci zrkadlový lesk a pružnosť, spevní nechtovú platničku. Zároveň aj prekrví nechty a zabezpečí tak ich zdravý rast. Japonská manikúra unikátnou technikou vytvára na vlastných nechtoch akúsi glazúru, ktorá zabraňuje ďalšiemu mechanickému poškodzovaniu nechtov tým, že v nich udržiava dôležité látky - lipidy. Necht sa nepredlžuje, je prirodzený, môže sa lakovať a vydrží dovtedy, pokiaľ necht nevyrastie. Tento spôsob ošetrenia je vhodný ako pre ženy, tak aj pre mužov.